#liliertfutok

#Tominakfutok #Tibiertfutok #Viviertfutok #Csillaertfutok

Štyri mená, štyri ľudské osudy, štyri roky! V roku 2014 sme sa neotočili, nemohli sme ísť ďalej po tom, ako nás požiadali o pomoc. Spojením dobrých ľudí, spoločnosti, sme vytvorili dobročinnú športovú udalosť. Z roka na rok nás bolo stále viac, rástli sme. Vďaka obrovskej dobrej vôli, podpore, pomocným rukám a samozrejme vďaka vám sa Dögös Sprint stal jednou z najväčších dobročinných športových akcií tu u nás, v oblasti Felvidék. Ďakujeme, že ste s nami! Toho roku oslavuje DGS Dögös Sprint 5 rokov! Čakáme vás 26. mája s obrovským množstvom noviniek a samozrejme prekvapeniami, aby srdcia opäť naraz bili, aby bola „dögös rodina“ opäť spolu.

V tomto roku beháme opäť v prospech dievčatka – Lili Čižmárovej!

 

#liliertfutok

 

Lili trpí od narodenia detskou mozgovou obrnou. V tomto roku slávi dva roky, ako aj jej zrdavé dvojča. Rodičia a rodina sa nevzdávajú a bojujú. Chcú dosiahnuť, aby sa Lili naučila sama sedieť, stáť, aktívne používať všetky štyri končatiny. Jej telesný rozvoj samozrejme úzko súvisí s jej psychickým rozvojom. Robia všetko pre to, aby bola Lili raz samostatná. K tomuto rozvoju je nutné používanie špeciálnych nástrojov, ako sú nutné aj rehabilitácie, ktoré poisťovňa neprepláca a rodina si ich žiaľ nemôže dovoliť.

Terapie, ktorých sa Lili doteraz pravidelne zúčastňovala: hipoterapia, kraniosakrálna terapia, masáž, snoezelen, bazálna stimulácia, cvičenie Bobathovou a Vojtovou metódou, a 10 dňový pobyt v rehabilitačnom centre Tetis dva razy ročne, ktorý je hradený zo štátneho rozpočtu.

Okrem spomenutých terapií by chceli vyskúšať ďalšie liečebné pobyty, ktoré si však musia hradiť sami. Ide o rehabilitačné centrá Renona, Adeli, Natália Hlohovec, skenar terapia a Dévény terapia.
Teda vydrhni bežecké topánky, zdvihni zadok z gauča a bež! Povedz to všetkým kamošom, nepriateľom, príbuzným, obchodným partnerom a užime si rodinný deň naplnený pohybom, hudbou a hrou! Ešte viac informácií čoskoro!

 

Verejná zbierka

 

Verejná zbierka pod názvom “DGSprint 2018/Zbierka na liečbu pre Liliána Čižmárová” je povolená MV SR pod registrovaným číslom 401-2018-007991 zo dňa 30.04.2018.