#natiertfutok

#natiertfutok

 

Každý z nás počas svojho života zvádza menšie či väčšie boje, avšak celý doterajší život Natálie Kómárovej z Gbeliec je jeden veľký boj. Všetko sa začalo vtedy, keď sa jej mamička v 6. mesiaci tehotenstva dostala do nemocnice, stratila obrovské množstvo krvi a bola v ohrození života. Lekári spravili všetko preto, aby zachránili život mamičke, aj nenarodenému dieťaťu. A i keď rodina viac detí mať nemôže, tam, v tej chvíli zvíťazil život. 25. septembra 2013, s váhou 850 gramov, v 26. týždni tehotenstva, sa narodila Nati. Jej dĺžku, ktorá bola približne 25-30cm, ani nemerali, taká bola drobná. Avšak rodina si nemohla vydýchnuť ani na chvíľu, nemohli sa tešiť z príchodu nového člena rodiny, lebo kým sa mamička zotavovala v umelom spánku, Natálka utrpela veľmi silné krvácanie do mozgu. Prežila ale i to. Keď mala Nati 3dni, mohla byť rodina prvý raz spolu, vtedy smela k inkubátoru ísť aj mamička.

Rozhodli sa, že nech sa stane čokoľvek, patria k sebe, a ani napriek čudným prognózam a radám sa svojej dcérky nevzdajú, nech už im život prinesie hocijaké ťažkosti. A tie veru nenechali na seba dlho čakať. Nati previezli do Bratislavy, kde podstúpila komplikovanú operáciu čriev, ale napriek mnohým komplikáciám svoj boj vyhrala i tu. Z inkubátora ju prvý raz vybrali, keď mala 2 mesiace. Jej stav sa začal pekne zlepšovať a na Silvestra smela už rodina ísť domov. Žiaľ, ani tentoraz si nemohli vydýchnuť, vynorili sa nové diagnózy malej bojovníčka: hydrocefalus, detská mozgová obrna a epilepsia. Malá Nati sa do obdobia detstva vydala s veľkou ťarchou na pleciach.

Mesiace a roky ubiehali, jej rovesníci sa vyvíjali, už sa učili chodiť, kým ona len ležala. Tak veľmi očakávaný zázrak do jej života priniesli rehabilitácie. Za pol roka sa z ležiaceho dieťaťa stalo dievčatko učiace sa chodiť, a keď mala 3 roky, už vedela kráčať a prestali aj epileptické záchvaty. Keď malo dievčatko 4 roky, operovali mu Achillove šľachy, pretože boli skrátené a bránili jej v chôdzi.
Natálka má vyše 5 rokov, má v sebe obrovskú vôľu, učí sa rozprávať, začala navštevovať špeciálnu materskú školu a veľmi si užíva spoločnosť iných detí, s ktorými sa môže hrať.

V tomto roku chce DGS Sprint pomôcť Natálii Kómárovej. Liečba si totiž vyžaduje enormné množstvo financií, poisťovňa liečbu nehradí a kvôli obmedzeným finančným možnostiam sa nevedia dostať na pre nich najvhodnejšiu kliniku. 25. mája DGS Sprint! Príď, bež a pomôž Natálke!

Ako môžeš pomôcť?

1. Registruj sa na DGSprint!
www.dgsprint.eu/registracia

alebo

2. Môžeš prispieť finančnou čiastkou na oficiálny bankový účet verejnej zbierky.
IBAN: SK2352000000000016262662 , OTP Banka Slovensko, a.s.

Verejná zbierka:
Zbierku vykonáva OZ helloGúta
Zápis zbierky vykonal OÚ Komárno, odbor Všeob. Vnútornej Správy,
pod reg. Číslom: 401-2019-008738

 

Hlavní partneri:

Atlas fitness centrum, APPA, Vis Vitalis prírodná minerálna voda, Nadácia ZSE, ONYX s.r.o., Kromberg & Schubert, Mercedes-Benz-Nové Zámky